Şöförlü Araç Kiralama

Şöförlü araç kiralama, adından da anlaşıldığı gibi araç kiralama hizmetinin yanı sıra şoför hizmetinin de verilmesini ifade etmektedir. Günümüzde kişiler pek çok nedenden dolayı araç kiralama hizmetlerine başvurabilmektedir. Bazen şehir dışında uzun bir yola giderken bazen şehir içinde gezmek için kiralanan bu araçlar bazen ise özel günlerde gelin arabası olarak kullanılmak üzere kiralanabilmektedir. Şoförlü araç kiralama hizmeti ise araç kiralamak isteyen kişilerin aracı kullanacak bir şoföre sahip olmaması ya da şoförün aracı kullanmak istememesi durumunda başvurulan bir araç kiralama hizmetidir. Şoförlü araç kiralama hizmetinden kişiler genellikle bilmedikleri şehirlerde kaybolmamak ve zamandan tasarruf etmek için yararlanırlar. Oldukça iyi bir hizmet olan şoförlü araç kiralama hizmetine bilinmeyen bir şehirde başvurmanın yanı sıra düğün, nişan gibi özel günlerde de başvurulmaktadır. Bu doğrultuda şoförlü araç kiralama hizmetinin faydaları nelerdir?

Şoförlü Araç Kiralama Hizmetinin Faydaları

Şoförlü araç kiralama hizmetinin kişilere sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Bu faydaları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

  • Şoförlü araç kiralama hizmetinin en önemli avantajının bilinmeyen bir şehirde kaybolma olasılığını ortadan kaldırmak olarak ifade edebilmek mümkündür. Bilmediğiniz herhangi bir şehre gittiğiniz şoförlü araçlar kiralayarak yolları karıştırmadan ve zaman kaybetmeden şehri keşfedebilmeniz mümkündür.
  • Şoförlü araç kiralama hizmetinin sağladığı bir diğer fayda ehliyeti olmayan kişilerin de araç kiralayabiliyor olmasıdır. Çünkü ehliyeti olmayan kişiler hiçbir şekilde araç kiralayamaz. Bu doğrultuda başvurulan şoförlü araç kiralama hizmeti ile herhangi bir şoföre ihtiyaç duymadan kolaylıkla gezebilirsiniz.
  • Şoförlü araç kiralama hizmetinin faydalarından bir tanesi de özel günlerde kiralanabiliyor olmasıdır. Bu sayede düğün, nişan gibi özel günlerde akrabalarınızın ya da damadın şoförlük yapmasına gerek kalmadan araç kiralayabilmek mümkündür.
  • Şoförlü araç kiralamanın bir diğer faydasını ise kaza durumunda aracı kiralayan kişinin herhangi bir sorumluluğunun olmamasıdır. Aracı kullanan kişi kiralayan kişi olmadığı için kazayı da şoförlü araç kiralama hizmeti ile aldığınız şoför yapar. Bu doğrultuda kaza ile ilgili tüm sorumluluk şoföre ve aracı kiraladığınız şirkete aittir. Şoförsüz olarak kiraladığınız araçlardaki gibi sigorta işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Peki, şoförlü araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Şoförlü Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şoförlü araç kiralarken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktaları ise aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

  • Şoförlü araç kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hizmet alacağınız firmadır. Şoförlü araç kiralayacağınız firmayı detaylı bir şekilde araştırarak güvenilir bir firma olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Dolayısıyla şoförlü araç kiralamak için görüştüğünüz firmaya aklınıza takılan tüm soruları sormaktan çekinmemelisiniz.
  • Şoförlü araç kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de aracın yakıt durumudur. Firma ile anlaşırken yakıt durumu hakkında detaylı bilgi almalısınız. Genellikle firmalar aracın depolarını dolu şekilde teslim eder ve dolu şekilde teslim almak ister. Bunu firmanıza sormalı ve nasıl teslim etmeniz gerektiği ile ilgili net bir bilgiye sahip olmalısınız.
  • Şoförlü araç kiraladığınız kaza olması durumunda sorumluluğun şoförde olduğunu ifade etmiştik. Ancak yine de aracın sigortalı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Şoförlü araç kiralarken dikkat etmeniz gerekenlerin arasında yapacağınız sözleşmeyi detaylı bir şekilde okumak yer almaktadır. Çünkü araç kiralama oldukça kafa karıştırıcı bir işlemdir. Herhangi bir aksilik ile karşılaşmanız durumunda nasıl davranmanız gerektiğini sözleşmede net bir şekilde belirtmelisiniz.

Şoförlü araç kiralamanın faydalarından ve kiralama hizmeti sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sizin için açıkladık. Şoförlü araç kiralama ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.